rehabilitacja
kardiologiczna

W ramach NFZ

Rehabilitacja kardiologiczna to kompleksowe działanie medyczne, którego celem jest profilaktyka i leczenie chorób sercowo-naczyniowych i zmniejszenie następstw już przebytych zdarzeń sercowych (jak np. zawał serca, niewydolność krążenia, przebyte operacje kardiochirurgiczne)

Aby skorzystać z rehabilitacji wymagane jest skierowanie wydane przez lekarza specjalistę nie później niż 56 dni od zakończenia hospitalizacji.

Zapewniamy indywidualne podejście, dostosowane plany treningowe oraz wsparcie psychologiczne.

Nasza placówka oferuje kompleksowy Program Kardiologicznej Rehabilitacji finansowany przez NFZ. Pod opieką doświadczonych specjalistów, pacjenci uczestniczą w regularnych sesjach ćwiczeń, edukacji dotyczącej zdrowego stylu życia oraz monitoringu parametrów zdrowotnych.

stethoscope, ecg, electrocardiogram-4820535.jpg

Rehabilitacja kardiologiczna umożliwia pacjentowi odzyskanie sprawności psychofizycznej, szybszy powrót  do  dotychczasowej  aktywności  życiowej i zawodowej oraz poprawę dalszego rokowania.

Kto może wystawić skierowanie?

Skierowanie do szpitala na rehabilitację kardiologiczną w ramach NFZ może wystawić lekarz:

-Oddziału Kardiochirurgicznego,
-Oddziału Kardiologicznego,
-Oddziału Chorób Wewnętrznych,
-Poradni Kardiologicznej mającej umowę z NFZ
-Poradni Rehabilitacyjnej mającej umowę z NFZ

Przyjęcia na oddział

Przyjęcia do oddziału odbywają się w trybie planowym, po wcześniejszym ustaleniu terminu, na podstawie kolejki pacjentów oczekujących oraz zakwalifikowaniu do rehabilitacji.

Program

Pacjent objęty jest opieką psychologa, dietetyka, uczestniczy w zajęciach psychoterapii, umiejętności radzenia sobie ze stresem, obniżania poziomu lęku, walki z nałogami, ma możliwość konsultacji w zakresie edukacji zdrowotnej, profilaktyki chorób układu krążenia, zdrowego trybu życia i diety oraz zaprzestania palenia papierosów.

Zapewniamy

Pokoje dwuosobowe z tv, pełne wyżywienie, pokój wypoczynkowy. W pełni wyposażone sale do kinezyterapii, fizykoterapii, hydromasaże, ćwiczenia a wszystko to dobrane do możliwości i potrzeb pacjenta.

Zobacz również

Rehabilitacja poszpitalna

Zadzwoń do nas!

+ 48 517 152 189

rehakardionfz@gmail.com

Odwiedź Nas na Facebooku! Kliknij poniżej!